Hakkımızda

PÜRPLAST A.Ş. 1980 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ümit ŞİŞMANOĞLU’ nun girişimcilik ruhu ile küçük bir atölyede Poliüretan malzemelerden otomotiv sanayisine yedek parça üretmek üzere kurulmuştur.

Firmamız otomotiv sanayindeki gelişmelere paralel olarak büyümeyi ve gelişmeyi hedeflemiştir. Kuruluşumuzun ilk yıllarından itibaren otomotiv sanayinin önde gelen ana firmaları ile çalışmalarına başlamıştır. Poliüretan malzemelerdeki gelişmeyi de yakından takip eden firmamız poliüretanın tüm türevlerini kullanarak sektör ve ürün çeşitlerini artırmıştır.

1999 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ deki yeni fabrika yatırımımızın ve paralel olarak teknoloji yatırımlarımızın tamamlanmasıyla birlikte 6000m² kapalı alana ulaşarak üretim kapasitesini de artırmıştır.2002 yılında GOSB içerisinde ikinci bina yatırımımız ile birlikte teknoloji yatırımlarımızda devam etmiş olup bundan sonrada sürekli gelişme politikamız ile artarak devam edecektir.

Bugün bulunduğumuz konum itibariyle 30.000m² kapalı alanda ileri teknoloji içeren makine parkımızda ve AR-GE çalışmalarımız sonrasında geliştirdiğimiz ürün çeşitleriyle otomotivin önde gelen ana sanayilerine  hizmet etmekteyiz.