Kariyer
İnsan Kaynakları Politikamız

İnsan Kaynakları Politikamız

    İnsan Kaynakları politikamızı; müşteri odaklı yaklaşımımız ile doğru kişileri doğru işe yerleştirmek, şirketimiz içerisinde yüksek potansiyelleri seçmek, rotasyon uygulamaları ile çeşitli iş dallarında gelişimlerini sağlamak, performans yönetim sistemi ile performanslarını değerlendirmek, ve atamalar ile kariyer planlaması yapmak ve çalışanlarımız ile uzun vadeli işbirliğimizi sürdürmek olarak tanımlayabiliriz.

    Her zaman, kaliteli zaman ve bilgi paylaşımı ile etik bakış açımızdan asla vazgeçmeden konulara yaklaşarak güven veren vizyon ve misyonumuzla yeni fikirlere açık, yaratıcı, güvenilir, çağdaş insan kaynakları politikaları uygulayarak sizlerin yanında olacağız.

İnsan Kaynaklarının Misyonu:

   Otomotiv ve poliüretan sektöründe öncü bir kuruluş olan Pürplast, çalışanlarının bireysel ve profesyonel gelişimlerini tamamlamaları için her türlü fırsatı yaratır. İnsan Kaynakları'nın misyonu, Pürplast'ın otomotiv  sektörü alanında üstün nitelikli çalışanlar için en çok tercih edilen şirket olmasını sağlamaktır.

İnsan Kaynaklarının Vizyonu:

    Çalışanlarımıza heyecan ve gurur veren bir çalışma ortamı yaratarak,şirketimizin sürekli başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin devamlılığını sağlamak; müşteri odaklı, topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren, daima kazanmayı hedefleyen şirketimizin yüksek nitelikli çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirip;potansiyellerini ortaya çıkarıp, sürekli üstün performans göstermelerini sağlayarak, üretim sektöründe en çok tercih edilen şirket olmak ve bu konumu korumaktır.

 

Seçme ve Yerleştirme Süreci

   Purplast'ın başarısının ardındaki en önemli kaynak çalışanlarıdır. Bu doğrultuda şirketimiz içerisinde açılan pozisyonlar için doğru kişileri doğru işe yerleştirmek en büyük hedefimizdir. Aranılan kriterler, pozisyonlara göre değişkenlik göstereceği gibi her pozisyon için beklentimiz Purplast Değer ve Davranış Kuralları doğrultusunda temel yetkinlikleri karşılayan adaylardır.
 

Purplast Temel Yetkinlikler

  • Sonuç Odaklı
  • Yenilikçi/Yaratıcılık
  • Olumlu İş İlişkileri Oluşturmak
  • Karar Vermek ve Problem Çözmek
  • Liderlik
  • Girişkenlik/Kararlılık
  • Güçlü İletişim Becerileri

 

Kariyer Gelişimi

      Günümüzün rekabetçi pazar koşullarında Purplast'ın başarısının devamı için kendi liderlerimizi yaratabildiğimiz açık bir stratejiyle ilerliyoruz.     Organization & Talent Review" (OTR), kilit pozisyonları ve Potansiyel Yetenekleri belirlemek, organizasyonel yedekleme planları oluşturmak için Purplast’ta uygulanan global bir kariyer gelişim sürecidir. Kariyer Gelişimi, uzun dönemli stratejilerimize ve hedeflerimize ulaşabilmek için çalışanlarımızı geliştirebileceğimiz devamlı bir süreçtir.

 

 

 

Performans Yönetimi

        Yenilikçi düşüncelere önem veren bir firma olan Purplast'ın başarısı, tüm çalışanlarımızın yaratıcılığına ve performansına bağlıdır. Performans yönetimi; hedeflerimizi ve önceliklerimizi belirleyebilmemize, hedeflerimize odaklanarak ileriye yönelik plan ve projelerimizde başarılı olabilmemize olanak sağlamaktadır. Hedef ve sonuç odaklı çalışılan şirketimizde, Purplast'ın global stratejisi ve hedefleri çalışanlar ile paylaşılarak tüm çalışanlarımızın ortak bir hedefe koşması amaçlanmaktadır. Performans değerlendirmesinde sadece iş hedefleri değil kişinin Purplast Değer ve Davranışlarına uygunluğu da değerlendirilmektedir.

 

 
Ücretlendirme ve Ek Menfaatler

             Ücretlendirme ve ek menfaatler politikamız temel olarak, iş değerlerlendirmeyi hedef alan performansa bağlı, yüksek performansı ödüllendiren, adil ve rekabetçi bir sisteme dayanmaktadır. Yılda bir defa Ocak ayında ücretlerimiz; performans, enflasyon ve piyasada hedeflediğimiz konumlanma doğrultusunda ayarlanır.

 

 Purplast'ta Staj

    Staj dönemi, yaz dönemi olup staj başvuru zamanı, Mart-Nisan ayları arasındadır. Bu dönemde staj başvurusu yapan adaylarla Mayıs ayı içerisinde görüşmeler tamamlanır. İlgili yıl için ayrılan stajyer kontenjanı dahilinde yerleştirmeler yapılır. Olumlu ve olumsuz sonuçlanan tüm görüşmelere en geç Haziran ayı içerisinde dönülmüş olur

 


Kariyerinize PürPlast'ta devam etmek istediğiniz için teşekkür ederiz,
ihtiyaç olması halinde size geri dönüş sağlanacaktır.


Kapat

2014 PÜRPLAST Tüm Hakları Saklıdır.